מרכז מבקרים

הקמת מרכז מבקרים

רכישת המבנה והקמת מרכז מולטימדיה והתנדבות

פרויקט ארוחה עשר שוכן במבנה רחב ידיים בן 450 מ"ר בשכונת קטמון-רסקו, קרוב מאד למקום בו נולד וגדל החייל ליאל גדעוני הי"ד. מלבד המטבח הגדול המשמש כמקום הכנת ארוחות הבוקר לילדים הנזקקים, פתחנו בקומת הכניסה אולם גדול שישמש כמרכז מבקרים. קבוצות של עד 50 איש בכל פעם, יגיעו לסיור והתנדבות של 45 דקות. במהלך הסיור הם יחוו חווית מולטימדיה מהממת באמצעות משקפי תלת מימד. הצופים ייכנסו לתוך הקרב האחרון בעזה בו נפל החייל ליאל גדעוני הי"ד, כאשר הסיפור כולו שזור בסיפור הכללי של כולנו, להפוך את העולם לטוב יותר. ירידת הנשמה אל הגוף, תפקידה ושליחותה בעשיית עוד מעשה טוב. המבקרים יצאו מהסרטון חדורי שליחות, לעשיה של מעשים טובים, נתינה, חשיבה על הזולת, וכמובן… חיוך. הרי זה היה המסר העיקרי של ליאל, תחייכו כי חיוך זה שמחה, ושמחה זה הכח להמשיך הלאה.


מטרתנו היא שכל אחד ואחת מהמבקרים ייצאו מהביקור יותר חזקים ויותר טובים (וכמובן מחוייכים) ממה שנכנסו. המסר החשוב ביותר מבחינתנו היא אחדות. תחשוב על השני, על זה שאין לו, ותעשה עבורו כל מה שאפשר כדי שכולנו נהיה טובים יותר.
לאחר הסרטון מולטימדיה יעברו המבקרים לחלקו השני של האולם, בו יחכו להם שולחנות ערוכים במוצרים, וביחד עם הדרכה אינטראקטיבית של שף מיוחד, הם יכינו כריכים לילדים הרעבים.
מדי יום יוכלו קבוצות של תיירים וישראלים להתנדב במרכז. חיילים, תלמידי בתי הספר, עובדי חברות הייטק או תיירים מחו"ל. כל אלו, יתאגדו יחדיו כאיש אחד בלבד אחד, למען הילדים הרעבים. אנו מצפים לכ-20,000 מבקרים בשנה. 

המבנה כעת למכירה. זו ההזדמנות שלנו לרכוש אותו. בנוסף דרושה השקעה גדולה בשיפוץ המקום ובעזרי המולטימדיה הרבים. נשמח לתת את השם על הבניין או על אחד מהאולמות או החדרים לזכות התורמים הנכבדים שיתרמו להקמת המרכז.

כדי לקחת חלק בפרויקט הבא שלנו, מלאו את הפרטים: